Czy posiadanie ubezpieczenia AC jest konieczne?

Wiele osób jest przekonanych, że jeśli coś jest dobrowolne to nie koniecznie jest to potrzebne. Takie przekonania można odnieść również do sfery ubezpieczeń. Zdecydowana większość ludzi kupuje tylko takie polisy, które są obowiązkowe. Nie kupują dodatkowych, co nie są do nich przekonani lub szkoda im pieniędzy na dodatkowe ubezpieczenie samochodu.

Istnieje jednak też grupa osób, która systematycznie kupuje polisy dodatkowe dla swoich aut. Osoby takie są przekonane o tym, że dodatkowe polisy są niezbędne, żeby całkowicie chronić samochód. Ich zdaniem samo OC jest niewystarczające.

Polisa OC

Polisę OC musi posiadać każdy samochód – to wymóg konieczny. Inne polisy, dodatkowe, obowiązkowe już nie są. Więc dlaczego ludzie decydują się na nie? Na pewno dlatego, bo ich na nie stać. Ale nie tylko. Ludzie kupują na przykład ubezpieczenia AC, bo dzięki temu zyskuj a dodatkowe gwarancje w przypadku zagrożeń, jakie mogą spotkać ich samochód. Takie dodatkowe ubezpieczenie zapewnia ochronę w przypadku kradzieży, spalenia lub zalania się samochodu. Taka polisa uwzględnia zwykle też uszkodzenia, jakich samochód może doznać na parkingu. Na takie polisy decydują się posiadacze względnie nowych aut lub ci, którzy mieszkają w dość niebezpiecznych okolicach. Rodzajem polisy, która jest dość popularna jest ubezpieczenie assistance.

Ubezpieczenie

Dzięki niemu można mieć pewność, ze w drodze, kiedy spotka nas jakaś awaria lub zaistnieje inny czynnik, który uniemożliwi nam kontynuowanie podróży, możemy oczekiwać na pomoc. Taka pomoc może dotyczyć pękniętej opony lub awarii silnika. Nawet takie błahostki jak brak benzyny są objęte pomocą w ramach polisy assistance. To bardzo pomocna polisa dla osób, które dużo jeżdżą i kompletnie nie znają się na budowie silników samochodowych i innych jego części. Dla takich osób pomoc profesjonalnych serwisów jest bardzo potrzebna. Na dodatkowe polisy decyduje się niewielu. Jednak ci, którzy je posiadają zwykle są z tego faktu zadowoleni i nawet jeśli nic złego się nie wydarza, nie rezygnują z nich w kolejnych latach.