Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Podróżujemy coraz częściej, mimo to wciąż zbyt mała liczba naszych rodaków decyduje się przed wyjazdem na zagraniczną wycieczkę na wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

Czy osoby te nie popełniają błędu? Czy ubezpieczenie nie jest tym produktem ubezpieczeniowym, który warto wykupić?

Kto powinien wykupić ubezpieczenie?

W zasadzie powinni to zrobić wszyscy, którzy wyjeżdżają na zagraniczne wczasy czy wycieczki. Wśród grona osób, które powinny to zrobić znajdują się zwłaszcza osoby, które zamierzają je spędzić poza krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz ci, którzy nie korzystają ze zorganizowanych form takiego wyjazdu. Ale nawet osoby wyjeżdżające do krajów Unii Europejskiej powinny się ubezpieczyć dodatkowo. Karta EKUZ nie gwarantuje w wielu krajach pełnego dostępu do bezpłatnych usług medycznych. Na przykład nie obejmuje kosztów transportu medycznego.

Kto jeszcze powinien się ubezpieczyć?

Nawet wyjeżdżając z biurem podróży są sytuacje, kiedy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Do takich sytuacji należą:

  • niska suma ubezpieczenia w ramach polisy oferowanej przez biuro podróży;
  • duży zakres wyłączeń tejże polisy.

Polisę o szerokim zakresie ochrony powinny wykupić osoby, które na zagraniczne wczasy wybierają się razem z dziećmi, osoby, które będą uprawiać w tym czasie ryzykowne sporty oraz osoby, które wyjeżdżają do krajów egzotycznych.

Szerokie oferty ubezpieczeń

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?Firmy ubezpieczeniowe mają bardzo szeroką ofertę ubezpieczeń turystycznych z różnym zakresem ochrony. Możemy się ubezpieczyć nie tylko przed kosztami leczenia, ale także od następstw nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej. Wiele towarzystw oferuje klientom także specjalne pakiety, które składają się dodatkowo z opcji assistance, specjalne ubezpieczenia dla narciarzy. Oferta ubezpieczycieli w tym zakresie jest naprawdę bardzo duża. Każdy, kto tylko chce się dodatkowo ubezpieczyć przed wyjazdem na zagraniczne wczasy na pewno znajdzie odpowiednią polisę. Do tego ubezpieczenia te wcale nie są kosztowne, a w wielu sytuacjach chronią przed naprawdę dużymi wydatkami.