Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

W Polsce posiadacze pojazdów mechanicznych mają obowiązek wykupić polisę od odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane OC. Ale to ubezpieczenie nie jest jedynym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które oferują działające w Polsce firmy ubezpieczeniowe.

Jakie są jeszcze ich propozycje? Czy istnieje szansa wybrania ubezpieczenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb konkretnego posiadacza samochodu lub innego pojazdu mechanicznego?

Ubezpieczenie OC

Wśród różnych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych tylko ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Każdy kierowca musi wykupić takie ubezpieczenie raz w roku. Kiedy trzeba je wykupić? Ubezpieczenie OC osoby kupujące pierwszy samochód muszą wykupić najpóźniej w dniu, w którym zarejestrowały samochód. Osoby już posiadające ubezpieczenie nową polisę muszą wykupić, kiedy stara umowa wygaśnie. Polisa OC pokrywa szkody, które zostaną wyrządzone w czasie kierowania pojazdem.

Ubezpieczenie Autocasco

Nie jest to dla właścicieli pojazdów ubezpieczenie obowiązkowe, dlatego wykupuje je niewiele osób. Ale mieszkając w mało bezpiecznej okolicy zastanówmy się, czy nie warto wykupić polisy AC. Kiedy samochód zostanie nam skradziony, ale też wtedy, kiedy zginie jego wyposażenie, posiadając polisę AC możemy otrzymać odszkodowanie. Oferta firm ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczenia autocasco jest bardzo szeroka. Na jak szeroką ochronę się zdecydujemy zależy od zasobności naszego portfela. Wysokość składki będzie bowiem uzależniona między innymi od zakresu ochrony, którą zdecydujemy się wybrać.

Assistance

Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?To dodatkowe ubezpieczenie cieszy się od kilku lat sporym zainteresowaniem. To idealne ubezpieczenie dodatkowe dla osób bardzo dużo podróżujących nie tylko po kraju, ale także za granicą. Posiadacz polisy assistance może liczyć na pomoc ubezpieczyciela, jeśli na trasie przytrafi się nam awaria samochodu, jeśli podczas wyjazdu nasz samochód padnie ofiarą złodziei. Opcji zakresu ochrony ubezpieczenia assistance jest spora liczba, możemy więc dostosować je do swoich potrzeb.