Kalkulator ubezpieczeń – szybki i wygodny sposób wyboru polisy komunikacyjnej

Wybierając ubezpieczenia samochodu, każdy kierowca szuka najlepszej oferty, która zapewni mu bezpieczeństwo i zwrot kosztów w razie wypadku, proponując jednocześnie korzystne warunki finansowe. Dotyczy to w takiej samej mierze obowiązkowej polisy OC, jak ubezpieczeń dodatkowych, oferujących zróżnicowany zakres usług ubezpieczeniowych, dostosowanych do potrzeb odbiorcy. Jak wybrać polisę, z której będziemy w pełni zadowoleni? Z pomocą przychodzi nam nowoczesne narzędzie internetowe, jakim jest kalkulator ubezpieczeń.

Jak to działa?

Kalkulator polis komunikacyjnych to połączony z danymi ubezpieczycieli system, który po wprowadzeniu określonych parametrów samochodu podaje nam wysokość składki na ubezpieczenie podróży u poszczególnych firm. Obecnie niemal wszystkie wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce udostępniają w ten sposób szczegóły swoich usług. Kalkulator składki OC w szybki sposób wyliczy kwotę, jaką będziemy musieli wydać na wybrane ubezpieczenie. Wystarczy podać takie szczegóły, jak marka i model samochodu, rok jego produkcji i zakupu, pochodzenie, stan, liczba miejsc, przebieg czy data pierwszego ubezpieczenia, a następnie kliknąć polecenie „wylicz składkę”, w wyniku którego otrzymamy porównawczy spis kwot.

Obliczanie AC i NNW

W podobny sposób postępujemy przy obliczaniu składki na AC oraz NNW. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku ubezpieczenia ochrony cywilnej i autocasco bierzemy pod uwagę inne kryteria: szukając tego pierwszego, powinniśmy kierować się ceną i wybierać najtańsze OC, ponieważ w ofercie każdego ubezpieczyciela zapewnia ono taki sam zakres usług, czyli odszkodowanie udzielone poszkodowanemu w wypadku, który zdarzył się z naszego powodu. Inaczej jest przy AC: tutaj istotny jest zakres oferowanych usług, który może być podstawowy (dotyczący polisy na wypadek kradzieży auta) lub rozszerzony (obejmujący np. pomoc techniczną i medyczną, transport samochodu i pasażerów z miejsca wypadku lub inne usługi, takie jak dostarczanie paliwa w przypadku jego nagłego braku podczas trasy). Polisa NNW, której składkę również obliczy kalkulator ubezpieczenia, dotyczy odszkodowania w przypadku odniesienia urazów ciała lub śmierci któregoś z pasażerów pojazdu.