Krótkoterminowe ubezpieczenie assistance za granicą

Krótkoterminowe ubezpieczenie assistance za granicą

Krótkoterminowe ubezpieczenie assistance za granicąW czasie pobytu za granicą może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji, a otrzymanie pomocy często jest utrudnione, na przykład ze względu na barierę językową.

Dlatego przed wyjazdem warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie assistance na wakacje

Wakacyjny wyjazd powinien być okazją do odpoczynku i relaksu, niestety także w przypadku takiej podróżny zdarzają się nieprzyjemne wypadki na drodze. W takiej sytuacji szybka i sprawna pomoc znacznie ułatwi wybrnięcie z kłopotów i pozwoli dalej cieszyć się podróżą.

Ubezpieczenie assistance może obejmować jedynie teren kraju lub także Europę. Ta druga opcja jest jednak często mało przydatna z punktu widzenia osób, które rzadko wyjeżdżają za granicę. Alternatywnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie krótkoterminowe, na przykład na 15 lub 30 dni. Taką polisę można wykupić wyłącznie na czas planowanego wyjazdu.

Usługi assistance

Jaką ofertę wybrać na wakacyjny wyjazd? Dobrze jeśli assistance za granicą będzie obejmowało jak najbardziej szeroki zakres wsparcia. Warto pamiętać, że w czasie takiego wyjazdu stosunkowo niewielki problem jak rozładowanie akumulatora, czy zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz auta, może przerodzić się w poważny kłopot. Wyjście z takiej sytuacji będzie wymagało znalezienia pomocy na miejscu, co nie jest proste, kiedy trudno się porozumieć w obcym języku. Właśnie w takich okolicznościach przydaje się ubezpieczenie assistance za granicą.

Takie rozwiązanie docenią osoby, które chcą podróżować bez stresu. Wykupienie polisy asssistance przed zagranicznym wyjazdem warto wziąć pod uwagę także w przypadku wyjazdu z dziećmi. Dla maluchów taka podróż jest wystarczająco emocjonującym wydarzeniem, a dodatkowe problemy na drodze będą jedynie źródłem niepotrzebnego stresu.

Na rynku dostępnych jest wiele ofert ubezpieczenia assistance za granicą, można więc wybrać polisę, która będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom, na przykład długości planowanego wyjazdu, a także możliwościom finansowym.

Zobacz ofertę Gothaer: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-auto-assistance-plus