Osoby starsze, a bezpieczeństwo.

W naszym kraju jest jak jest – po uzyskaniu wieku emerytalnego i przejściu na emeryturę nasz stan finansowy ulega znacznemu zmniejszeniu, ponieważ świadczenia z tego tytułu nigdy nie będą tak duże jak dotychczasowa pensja. Gdy dochodzi do takiej sytuacji trzeba myśleć o oszczędzaniu, rezygnowaniu z wielu rzeczy, które do tej pory mogły być codziennością, a przecież czas błogiego odpoczynku po tylu latach pracy nie powinien tak wyglądać czyż nie?

Wpłacanie oszczędności na lokaty czy inwestowanie ich w akcje może być dobrym rozwiązaniem i faktycznie może przynieść to korzyści, bo banki podobnie jak firmy ubezpieczeniowe wychodzą z dobrymi ofertami do klientów. Dbając o swoją wygodę należy pomyśleć też o bezpieczeństwie, a żeby ubezpieczenie indywidualne było atrakcyjne w cale nie musi być drogie!

Spokojnie dni na starość.

Po osiągnięciu konkretnego wieku wiele firm oferuje ubezpieczenie na dożycie czyli polisę zabezpieczającą przyszłość by nie było konieczności zamartwiania się, że w przypadku zagrożenia życia nie otrzymamy jakże potrzebnej i profesjonalnej pomocy medycznej. Za każdym razem gdy wystąpi jakiś uszczerbek na zdrowiu ubezpieczyciel jest zobowiązany wypłacić sumę, która znajdowała się na podpisanej przez nas umowie, ale mimo wszystko jest to rzadko wybierana forma ubezpieczenia.

Co zawiera takie ubezpieczenie?

Oczywiście z ubezpieczeniami dożycia jest tak jak z wszystkimi innymi czyli przewidywana jest wypłata świadczenia, ale tu haczyk – po zakończeniu trwania ubezpieczenia, a więc dożycia przez klienta tego konkretnego wieku lub w przypadku śmierci. Dla firm ubezpieczeniowych ryzykiem jest… dalsze życie! Czy to nie brzmi obłędnie? W Polsce istnieje szereg innych ofert zapewniających lepszą ochronę niż ta, która jest zawarta w ubezpieczeniach na dożycie, ale mimo wszystko przed podjęciem decyzji trzeba pomyśleć kilka razy. Najlepiej gdy bezpieczeństwo jest na maksymalnym poziomie, a usługi zawarte w polisie na życie odpowiadają dokładnie naszym potrzebom.