Pełen pakiet ubezpieczeń do samochodu

Mianem pełnego pakietu ubezpieczeniowego nazywamy OC, NNW i AC. Wszystkie te trzy ubezpieczenia kupuje się osobno, a dopiero złączone razem dają pełen pakiet kompleksowej pomocy, który realizowany jest z ogromną dbałością o szczegóły. Ubezpieczenie OC zapewnia nam zniesienie odpowiedzialności cywilnej za szkody, które popełnimy na drodze. Jeżeli spowodujemy jakąś stłuczkę lub kraksę na drodze na przykład podczas wyjazdu na wakacje, to w takiej sytuacji bez ubezpieczenia musielibyśmy innym, poszkodowanym uczestnikom drogi zapłacić za te szkody. To natomiast mogłoby nas bardzo dużo kosztować i musimy sobie z tego zdawać sprawę.

Koszty po stronie ubezpieczyciela

Z takim ubezpieczeniem natomiast jesteśmy wolni od konieczności płacenia i wszelkie koszty ponosi za nas nasz ubezpieczyciel. To ubezpieczenie jest takim podstawowym, które wymagane jest w stosunku do każdego posiadacza samochodu, czy to osobowego, czy też ciężarowego. Natomiast ubezpieczenie NW sprawia, że dostajemy gratyfikacje za uraz na zdrowiu, jakiego doświadczyliśmy. W takim wariancie wypłacane są nam pieniądze za uszczerbek na zdrowiu, kiedy wyjdziemy ze szpitala i skończymy rehabilitację. Nie możemy się o pieniądze upominać wcześniej, a dopiero, kiedy dostaniemy wypis ze szpitala, który potwierdzi nasz uszczerbek na zdrowiu i będzie podawał, ile dni spędziliśmy w szpitalu. Wtedy ocenia się koszt, jaki się nam należy i pieniądze są nam wypłacane. Dzięki tym pieniądzom możemy sobie odbić straty, jakie ponieśliśmy w kwestii zmarnowania czasu na leczenie i niemożności pracy w tym momencie.

Polisa AC

Polisa ubezpieczeniowa AC to natomiast pomoc w czasie drogi, kiedy przydarzy nam się jakaś niespodziewana sytuacja. Przykładowo w sytuacji, kiedy na drodze ma miejsce pęknięcie opony lub jakiś wypadek, to jesteśmy skazani tylko na siebie. Gdy mamy assistance to przyjeżdża do nas pomoc i udziela nam pomocy przy zmianie koła lub w razie innej konieczności holuje nas do najbliższego warsztatu na naprawę. Taka usługa bez ubezpieczenia w Polsce kosztuje nawet 1000 zł, a za granicą nawet kilkaset EURO. Z odpowiednim pakietem ubezpieczeniowym nie musimy się tym wcale przejmować. Po prostu dzwonimy pod odpowiedni numer wskazany na polisie i zamawiamy pomoc na miejsce. Z samym OC nie mamy żadnej pomocy, natomiast z odpowiednimi pakietami NW i AC jesteśmy pewni w każdych warunkach, że nie stanie nam się nic złego i że będziemy mieli dostęp do wysokiej jakości pomocy wszędzie, gdzie się tylko znajdziemy. To daje nam spokój i pewność podróżowania w każdych warunkach i po każdej drodze.