Planowane zmiany w OC

Rok 2013 może przynieść spore zmiany dla kierowców. Dotyczyć będą one bowiem najważniejszego ubezpieczenia, które posiadać powinien oczywiście praktycznie każdy kierowca. Po pierwsze pojawią się wyższe kary za brak takiego ubezpieczenia. Wdrożony zostanie także system, którego zadaniem jest ułatwienie kontroli kierowców, czyli wychwytywanie tych, którzy ubezpieczenia nie kupią, chociaż powinni byli to zrobić.
Są to istotne zmiany które mają wpłynąć na bezpieczeństwo na polskich drogach. Jak również mog mieć wpływ na zmniejszenie liczby kierowców którzy nie wykupują obowiązkowego ubezpieczenia. Zmiany dotkną także tych kierowców którzy kupują używane samochody z wykupionym już ubezpieczeniem OC, o czym szczegółowo informowaliśmy w poprzednim artykule.

Procedury likwidacji szkód

Ważą się także losy być może najważniejszej z punktu widzenia kierowcy zmiany dotyczącej tym razem procedury likwidacji szkód. Jak wiadomo w razie zaistnienia szkody, spowodowanej przez innego uczestnika ruchu drogowego, kierowca zmuszony jest skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. Może co prawda zdarzyć się, że będzie to dokładnie ten sam zakład ubezpieczeniowy w przypadku obu kierowców, zarówno sprawcy jak i poszkodowanego, ale niekoniecznie musi tak być. Wtedy też poszkodowany musi skontaktować się z zupełnie innym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Pomoc Towarzystwa Ubezpieczeniowego

To towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy odpowiedzialne jest za wycenę i likwidację szkód. W przypadku proponowanych zmian sytuacja ma wyglądać zgoła inaczej, przynajmniej z punktu widzenia klienta, który będzie miał o wiele łatwiej. Wystarczy bowiem, że ubezpieczony skontaktuje się ze swoim towarzystwem ubezpieczeniowym i zgłosi zaistnienie szkody. Całą procedurą zajmie się wtedy jego własne towarzystwo ubezpieczeniowe, któremu o wiele bardziej zależeć będzie na wysokiej jakości świadczonych usług, tak aby ubezpieczony nadal chciał korzystać z usług swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Powinno to także przyśpieszyć całą procedurę, a na pewno będzie o wiele wygodniejsze dla samego ubezpieczonego.