Pojazdy zabytkowe oraz ubezpieczenia OC

Także posiadacze zabytkowych pojazdów stają przed obowiązkiem ich ubezpieczenia w zakresie ubezpieczenia OC. Innego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjne także można wykupić w celu lepszego zabezpieczenia swojego pojazdu. Większość z takich pojazdów to samochody kolekcjonerskie, które raczej nie są użytkowane na co dzień, lub wręcz w ogóle nie są na chodzie. W tym ostatnim przypadku istnieje możliwość zwolnienia z obowiązku wykupienia ubezpieczenia na samochód zabytkowy.Jeśli jednak pojawi się potrzeba wyruszenia nim w drogę od czasu do czasu na przykład w związku ze zlotami pojazdów zabytkowych to zrozumiałe jest, że kierowca powinien posiadać takie ubezpieczenie. Pojazdy zabytkowe, to nie tylko zabytki z okresów początku motoryzacji, status takiego pojazdu uzyskać mogą już na przykład 30 letnie samochody, które dysponować mogą parametrami technicznymi bardzo zbliżonymi do współczesnych pojazdów tak wiec ryzyko dla ubezpieczyciela może być bardzo podobne jak przy typowych ubezpieczeniach.

Krótkoterminowe ubezpieczenia

Jeśli chodzi natomiast o starsze egzemplarze, które nie są w stanie osiągać dużych prędkości, mówić można o mniejszym ryzyku a tym samym mniejszej wysokości składki ubezpieczeniowej. Co zrozumiałe kierowcy mają możliwość wykupienia ubezpieczenia także na bardzo krótkie okresy czasu, właśnie z myślą o zlotach i tym podobnych imprezach. Inne są także sposoby i kryteria naliczania składki ubezpieczeniowej dla posiadaczy takich pojazdów. Zdecydowanie inaczej przedstawiać może się kwestia AC dla takich pojazdów, które mogą być niejednokrotnie o wiele cenniejsze od współczesnych samochodów. Dlatego też powiedzieć można, że w wielu przypadkach jest to o wiele ważniejsza, jeśli nie podstawowa polisa dla posiadaczy takich pojazdów.

Pakiety ubezpieczeniowe

Mowa oczywiście o długoterminowej ochronie ubezpieczeniowej gdzie polisa wykupywana jest przynajmniej na okres jednego roku. Także tutaj można mówić o specjalnych pakietach ubezpieczeniowych przewidzianych specjalnie dla posiadaczy zabytkowych pojazdów, którzy chcą je w taki sposób zabezpieczyć przed różnorodnymi zdarzeniami losowymi.