Ubezpiecz sprzęty na wyjazd

Posted on Posted inInformacje

Wyjeżdżając czy to na długie wakacje, czy też na krótki wyjazd, często zabieramy ze sobą jakieś sprzęty. Zabranie telefonu komórkowego, aparatu, laptopa czy tabletu jest standardem i dzisiaj właściwie nikt nie rusza się bez tego na urlop. To jednak sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej zagrożeni złodziejami. Tych jak wiadomo w miejscowościach urlopowych nie brakuje. Tylko czyhają oni na to, żeby okraść niczego nieświadomych turystów. Tak więc coś takiego, jak ubezpieczenie telefonu komórkowego czy laptopa może nam być po prostu niezbędne. Tym bardziej, jeżeli mamy drogi i dobry sprzęt, w takiej sytuacji jego utrata będzie nas przecież kosztować znacznie więcej, niż te wakacje.

Aparat i telefon

W standardzie telefon i aparat zabieramy ze sobą zawsze, jednakże bardzo często mamy też laptopa. Jeżeli przyjąć, że nasz laptop kosztuje 3 tysiące złotych, nasz telefon 2 tysiące złotych i nasz aparat 2 tysiące złotych, to podczas kradzieży tracimy aż 7 tysięcy złotych i niestety to jest równie drogie, co bardzo dobra, dwutygodniowa wycieczka na egotyczną wyspę oraz kilka wakacji w naszym kraju. Polisa ubezpieczeniowa dla takich sprzętów jest więc koniecznością, a w szczególności tyczy się to tych, którzy mają bardzo drogie i bardzo dobre sprzęty. Czasami na wakacje wyjeżdża fotograf, który ma sprzęt za kilkanaście tysięcy złotych, albo programista, który posiada laptopa wartego tyle, co samochód. Jego zabezpieczenie ubezpieczeniem jest więc po prostu koniecznością. To samo tyczy się najnowszych iPhonów, które przecież kosztują od czterech do ponad pięciu tysięcy złotych. Taki wydatek piechotą nie chodzi i zgubienie lub pozwolenie na kradzież takiego telefonu jest po prostu bardzo bolesne.

W kraju i za granicą

Ubezpieczyciele wszelakiej maści zdają sobie sprawę, że turyści podróżują teraz z dużą ilością sprzętu elektronicznego, który jest dla nich bardzo ważny i co najważniejsze drogi. Dlatego też wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i oferują wygodne pakiety ubezpieczeniowe, dzięki którym każdy podróżny może ubezpieczyć swój sprzęt zarówno w kraju, jak i za granicą. Ubezpieczenie narciarskie chroni nawet na stoku nasz sprzęt narciarski. Narty, deski snowboardowe czy też inne rzeczy. My nie martwimy się o to, żeby przez cały czas dbać o swój sprzęt, my po prostu możemy się bawić i zwiedzać bez obaw o cokolwiek, a ubezpieczenie czuwa nad tym, żebyśmy na takich wakacjach nie ponieśli żadnej straty i wszyscy są zadowoleni w takim układzie. Ubezpieczenie obowiązuje nas przez cały czas wyjazdu albo nawet dłużej.