Ubezpieczenia komunikacyjne: co przygotowały towarzystwa ubezpieczeniowe?

Ubezpieczenia komunikacyjne: co przygotowały towarzystwa ubezpieczeniowe?

W ofercie chyba wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się ubezpieczenia komunikacyjne. Bez wątpienia każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma do zaoferowania przynajmniej kilka rodzajów polis skierowanych do posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Wiedząc, jakie rodzaje ubezpieczeń oferują towarzystwa ubezpieczeniowe, można wybrać te, które najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to rodzaj ubezpieczenia obowiązkowego dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Tutaj nie mamy więc zbyt dużego pola do popisu. Ubezpieczenie OC gwarantuje nam ochronę nie tylko na terenie naszego kraju, ale również innych państw europejskich. Kiedy jednak planujemy wyjazd chociażby do Rosji czy Białorusi, jesteśmy zobowiązani wykupić tak zwaną Zieloną Kartę.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenia komunikacyjne: co przygotowały towarzystwa ubezpieczeniowe?Jest to polisa, którą określa się mianem ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Nie jest ona obowiązkowa, ale naprawdę wielu kierowców decyduje się na jej wykupienie. Jeśli na skutek zdarzenia drogowego dojdzie u nas do urazu, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam odszkodowanie. W przypadku poważnych następstw zdrowotnych może okazać się, że wykupienie tej polisy było doskonałym pomysłem. Pieniądze można bowiem przeznaczyć chociażby na rehabilitację czy konsultacje w prywatnych ośrodkach medycznych. Może to istotnie pomóc w procesie powrotu do zdrowia oraz pełnej sprawności.

Ubezpieczenie assistance

Ten rodzaj polisy ubezpieczeniowej jest zalecany zwłaszcza tym osobom, które podróżują często i w wielu wypadkach na naprawdę długie dystanse. Dzięki ubezpieczeniu assistance w przypadku awarii czy stłuczki nie zostaniemy bez pomocy. Towarzystwo ubezpieczeniowe zadba o pomoc drogową, zastępczy samochód czy awaryjny nocleg w pobliżu miejsca zdarzenia. Dzięki temu można poczuć się na drodze naprawdę bezpiecznie. Wskazane wyżej rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych to tylko część tego, co dzisiaj oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Warto zapoznać się z pełną ofertą, aby wybrać polisę dla siebie idealną.