Ubezpieczenia w podróży i nie tylko

Ubezpieczenia w podróży i nie tylko

Jeśli biuro podróży nie oferuje wraz z ofertą podróży odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, to zwykle wielu podróżnych zdaje się o tym w ogóle nie pamiętać, jakoby problem ten wcale ich nie dotyczył. W istocie jednak turystyczne ubezpieczenia są jednym z najważniejszych ubezpieczeń które warto wykupić.

To właśnie dzięki takim ubezpieczeniom możliwe jest uchronienie się przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami w podróży. Po pierwsze turysta otrzymuje w pakiecie najtańsze oc. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni przed odpowiedzialnością, na przykład gdy ubezpieczony, na skutek swojej winy spowoduje uszczerbek na zdrowiu osoby trzeciej.

Tanie OC

Może mieć to miejsce zarówno podczas uprawiania sportów na wakacjach, jak też w kilku innych sytuacjach. Oczywiście tanie oc chroni tylko do pewnej kwoty, ale zwykle kwota ta jest i tak wystarczająco wysoka. Dalej takie ubezpieczenia chronią dokładnie samego turystę, który możne podczas podroży doznać jakiś urazów czy uszczerbku na swoim zdrowiu. W takich przypadkach można od razu skorzystać z pomocy ubezpieczyciela otrzymując zwrot kosztów leczenia, a nawet wypłatę odszkodowania. W szerszym zakresie ubezpieczenia takie chronią od typowych strat materialnych, jakie mogą przytrafić się w podróży. To jest ryzyku zgubienia, kradzieży czy też uszkodzenia bagaży ( z pewnymi wyłączeniami ) ale także i pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów, różnych sytuacji takich jak odwołanie biletu, noclegu, a nawet imprezy turystycznej na którą dana osoba chce się udać.

Zagraniczna podróż

Jak zatem widać takie ubezpieczenie jest warte wykupienia. Podobnie jak przy oc samochodu także i tutaj indywidualnie ustalany jest poziom ryzyka dla konkretnych klientów, którzy ubezpieczenie chcą wykupić. Osobną sprawą jest faktycznie ubezpieczenie swojego samochodu podczas zagranicznych wojaży. Tutaj kalkulator ubezpieczenia samochodu działa trochę inaczej, a jedną z ważniejszych kwestii jest to, gdzie osoba wykupująca dodatkowe ubezpieczenie się udaje. W niektórych regionach wykupienie takiego ubezpieczenia może być wyjątkowo drogie lub też niemożliwe.