Ubezpieczenia za granicą

Ubezpieczenia za granicą

W naszym kraju ubezpieczenie oc jest oczywiście obowiązkowe dla każdego kierującego. Podobnie jest w innych krajach, ale wykupienie ubezpieczenia w naszym kraju nie zawsze daje nam możliwość swobodnego poruszania się po drogach zagranicznych.

Może być to bardzo kłopotliwe dla wielu podróżnych, ale na całe szczęście obecnie lista krajów w których honorowane jest nasze ubezpieczenie samochodu, jest coraz dłuższa. W takich krajach nie wystarczy, że kierowca będzie miał ze sobą dowód wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

W jakich krajach bez ubezpieczenia?

Przede wszystkim dotyczy to oczywiście krajów unijnych, w których można swobodnie poruszać się korzystając właśnie z takowego ubezpieczenia. Oprócz krajów unii w wielu sąsiadujących z naszym krajem państwach także można bez większych trudności poruszać się bez konieczności dodatkowego ubezpieczania się. Do takich krajów można zaliczyć chociażby Norwegię. U naszych wschodnich sąsiadów zasady takich ubezpieczeń są już nieco inne tak więc zachodzi konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Można je jednak wykupić na krótki okres czasu czyli na okres swojego pobytu, odpowiednio dobierając sobie ubezpieczenia za granicą do swoich potrzeb. Kupując ubezpieczenie w kraju, na cały rok należy też sprawdzić, czy aby jest to kalkulator oc na pewno dla nas.

Oszczędności TUWów

Niska cena takowego ubezpieczenia może działać zachęcająco na wielu kierowców, ale należy też pamiętać o tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące niższe ceny za ubezpieczenie komunikacyjne, niż konkurencja muszą na czymś oszczędzać. Może okazać się na przykład tak, że biura towarzystwa ubezpieczeniowego działają tylko do godziny 16 czy też 18. Po tej godzinie, jeśli komuś przydarzy się jakiś problem na drodze to będzie musiał czekać do rana na otwarcie biur konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, co może być dosyć kłopotliwe zwłaszcza w podróży. Trzeba też dokładnie czytać co obejmuje polisa jeśli chodzi o ubezpieczenie mieszkania. Nie zawsze można bowiem uzyskać ubezpieczenie w dokładnie takim zakresie, który by nam pasował. Zwłaszcza takie ubezpieczenie majatkowe występować mogą w wielu naprawdę różnorodnych wariantach.