Ubezpieczenie OC i AC – jak zapewnić sobie niższą składkę?

Ubezpieczenie OC i AC – jak zapewnić sobie niższą składkę?

Ubezpieczenia komunikacyjne zalicza się do obecnie najczęściej wykupywanych ubezpieczeń. Ubezpieczenie OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej, jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla każdego kierowcy. Polisa AC ma natomiast charakter dobrowolny. Bez względu na to, czy decydujemy się tylko na obowiązkowe OC, czy również na dobrowolne AC z całą pewnością chcielibyśmy płacić możliwie jak najmniejszą składkę.

Pojawia się pytanie co należy zrobić, aby składka nie poszybowała drastycznie w górę.

Jeździj bezpiecznie

Bezszkodowa jazda to podstawowy czynnik istotnie zmniejszający składkę. Warto o tym pamiętać zanim kolejny raz bezmyślnie naciśniemy pedał gazu. Warto jednak zdać sobie sprawę, że bezszkodowa jazda nie odgrywa większego znaczenia w przypadku kierowców, którzy mają krótki staż posiadania prawa jazdy. Aby jednak w takim wypadku skutecznie obniżyć składkę, warto współwłaścicielem samochodu uczynić osobę bliską, która posiada prawo jazdy już naprawdę długo, a jednocześnie jeździ bezszkodowo. Wówczas składki na ubezpieczenie komunikacyjne nie będą wysokie.

Pakiet dealerski

To propozycja dla tych wszystkich osób, które samochód zdecydowały się kupić w salonie. Warto rozważyć zakup pakietu dealerskiego, jeśli samochód posiadamy od niedawna lub mamy go już całkiem długo, ale niestety nie możemy pochwalić się jazdą bezszkodową. Im dłuższa jest historia kolizji i rozmaitych zdarzeń drogowym, tym bardziej warto postawić właśnie na pakiet dealerski.

Pakiet lojalnościowy

Ubezpieczenie OC i AC – jak zapewnić sobie niższą składkę?Ma go w swojej ofercie znaczna część towarzystw ubezpieczeniowych, które prowadzą swoją działalność na terenie naszego kraju. Warto pamiętać, że na ogół w ogóle nie opłaca się regularne zmienianie ubezpieczyciela. Korzystając z usług jednej firmy przez wiele lat, dostajemy dostęp do atrakcyjnych programów lojalnościowych, które wiążą się zawsze z niższą składką. To rozwiązanie, które warto brać pod uwagę. Nowy ubezpieczyciel rzadko decyduje się na jakiekolwiek zniżki dla klienta poza tymi, które wynikają z bezszkodowej jazdy czy stażu posiadania prawa jazdy.