Ubezpieczenie smartfona

Już samo posiadanie smartfona wiąże się ze sporym ryzykiem jego utraty. W końcu wartość rynkowa niektórych urządzeń jest wysoka przez co wyjątkowo ich posiadacze narażeni są na kradzież. Ryzyko to można jednak ograniczyć dzięki ubezpieczeniu, które może obejmować zniszczenie czy kradzież.

Czasami jednak nie można mieć wpływu na fakt, że urządzenie zostanie nam skradzione. Okazuje się, że istotne stają się pierwsze godziny od momentu, w którym zorientujemy się, że nie mamy przy sobie telefonu. Usługi tego typu świadczą głównie operatorzy sieci komórkowych we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Musisz zdawać sobie sprawę, że wysokość składki za ubezpieczenie smartfonu zależy w dużej mierze od wartości telefonu, który chcesz ubezpieczyć oraz zakresu ubezpieczenia. Im mniejsza liczba wyłączeń, tym automatycznie mniejsza cena składki.

Uszkodzenia mechaniczne telefonu

Warto jest zdawać sobie sprawę, że część z ubezpieczeń dostępnych na rynku daje możliwość ochrony telefonu na wypadek uszkodzeń mechanicznych. W przypadku, w którym to operator nie rozpatruje reklamacji z tytułu uszkodzenia smartfon i zbicie jego ekranu warto jest zabezpieczyć się produktem oferowanym przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Podstawowe ryzyko, od jakiego ubezpieczasz telefon, to uszkodzenie Twojej własności. Do tego każda z firm dodaje np. kradzież, pokrycie kosztów nieuprawnionego użycia lub przedłużenie gwarancji – co zwiększy opłacaną składkę. Zdając sobie sprawę z podobnych ewentualności będziemy w stanie wpłynąć na wybór odpowiedniego dla nas rozwiązania. Ubezpieczenie telefonu bardzo często wchodzi również w skład ubezpieczenia mieszkania lub ubezpieczenia domu. Kupując podobny produkt trzeba sprawdzić, na wypadek jakich sytuacji możemy liczyć na zwrot kosztów. W podjęciu lepszej decyzji pomoże skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń, która dostępna jest na wielu stronach internetowych.

Kalkulator ubezpieczeń

Kalkulator ubezpieczeń pozwoli dokonać porównania kilkunastu propozycji oferowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe i wybrać to zdecydowanie najbardziej atrakcyjne. Ubezpieczenie mieszkania kalkulator udostępniony jest na wielu stronach internetowych i z całą pewnością warto jest skorzystać z podobnego narzędzia. Za jego pomocą będziemy w stanie zaoszczędzić całe mnóstwo czasu. Nic więc dziwnego, że z podobnej propozycji korzysta tak wiele osób.