Zawieranie ubezpieczenia

Cała procedura zawierania ubezpieczenia jest bardzo prosta, jeżeli jeszcze nigdy tego nie robiłeś i nie wiesz, jak to jest, z tego tekstu wszystkiego się dowiedz. Otóż, kiedy kupiłeś nowy samochód i musisz go ubezpieczyć, to pierwszym, co powinieneś w tym kierunku zrobić, jest znalezienie odpowiedniego ubezpieczyciela. Do tego celu najlepiej jest wykorzystać kalkulator ubezpieczeń OC, bo to proste narzędzie szybko wskaże Ci, gdzie masz najtańszą ofertę na dany samochodów, a gdzie nie opłaca się Cię wykupywać polisy. Jeżeli zdecydujesz się na konkretną opcję, to musisz przejść się do tego ubezpieczyciela.

Niezbędne dokumenty

W jego biurze przedstawiasz swój dowód rejestracyjny, a przy pierwszej rejestracji także dowód osobisty. Pierwsza rejestracja i w ogóle rejestracja każdej, kolejnej umowy, musimy być wykonywana przez właściciela pojazdu. Jeżeli więc przekażesz te dokumenty, agent sporządza umowę. Kiedyś takie umowy pisało się ręcznie, dzisiaj do tego celu służą specjalne programy, do których wprowadza się wszystkie dane i które drukują nam gotowa umowę w dwóch egzemplarzach. Kiedy agent wypełnia umowę, wpisuje do niej Twoje dane oraz dane samochodu, który chcesz ubezpieczyć, a także wybiera dla Ciebie odpowiednią stawkę i oblicza, ile będzie wynosiła polisa. Wszystko to trwa maksymalnie przez kilka minut.

Płatność w ratach

Następnie gotową polisę drukuje się i masz za zadanie ją podpisać. Na polisie jest zaznaczone, czy płatność będzie następowała w jednej racie, czy też w dwóch ratach. Jeżeli zdecydujesz się, żeby dokupić do polisy NNW, to stosowna informacja też się na niej znajdzie. Czasami możesz też zdecydować się na pakiet assistance i ta informacja też tam będzie. Następnie podpisujesz czytelnie obie wersje polisy, a także wpisujesz na nich datę i płacisz za polisę. Jeżeli kupisz ją w jednej racie, to będzie ona tańsza. Jeżeli natomiast kupisz ją w dwóch ratach, to będzie droższa i dlatego lepiej jest zdecydować się na to, żeby zakupić ją w jednej. Tak wygląda całość załatwiania przy kupowaniu polisy ubezpieczeniowej.