Wiadomosci

Zakres polisy na życie

Ubezpieczenie na życie jest jednym z najczęściej sprzedawanych produktów przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Ma na celu ochronę finansową samego ubezpieczonego w przypadku nagłego zachorowania albo uszczerbku na zdrowiu oraz najbliższych w przypadku jego śmierci. 

Co należy wiedzieć?

Najtańszymi polisami są produkty grupowe, czyli te, które można wykupić w zakładach pracy lub w szkołach. Niestety często jest tak, że wraz z niską ceną, nie idzie w parze jakość ubezpieczenia, czyli wysokie sumy ubezpieczeniowe za zdarzenia polisowe oraz szeroki zakres ochrony. Na wysokość składek wpływa również wiek ubezpieczonego, stan zdrowia, styl życia oraz ilość wykupionych umów dodatkowych. Składkę można opłacać w systemie miesięcznym, kwartalnym, dwa razy do roku lub w systemie rocznym i to od ubezpieczającego się zależy jaki cykl wybierze. Umowa taka zawierana jest na 12 miesięcy i przedłużana automatycznie na kolejny rok.

Najczęściej szeroki zakres ochrony oferują ubezpieczenia indywidualne, czyli takie zawierane w sposób prywatny z ubezpieczycielem. Pozwala nam to ustalić z firmą ubezpieczeniową odpowiednie warunki umowy ubezpieczenia, wysokość składek i zakres ochrony obejmujący zdarzenia według naszych potrzeb. Wybierając ubezpieczenie, należy zwrócić uwagę na szczegóły zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia oraz obowiązujące wyłączenia i okresy karencji zdarzeń polisowych. Ubezpieczenie takie występuje w wersji podstawowej, gdzie zawiera z reguły tylko jedno zdarzenie polisowe jakim jest zgon płatnika składek, lub w wersji rozszerzonej, w której zawierają się hospitalizacje, nieszczęśliwe wypadki i zachorowania. Polisa taka działa na całym świecie, a ochrona zachodzi już kolejnego dnia po opłaceniu pierwszej składki. Wyjątkiem mogą być niektóre zdarzenia objęte karencją, która może wynosić od 1 miesiąca do nawet kilku lat.

Ranking ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenia na życie można porównać na stronie https://ctu.pl/ubezpieczenie-na-zycie/ranking/, gdzie łatwo i przejrzyście można dokonać analizy ofert nawet trzydziestu ubezpieczycieli. Wypełniając prosty formularz określamy swoje potrzeby i oczekiwania, a z pomocą kalkulatora ubezpieczeń można obliczyć składkę. W razie potrzeby, doświadczeni agenci i kompetentni doradcy doradzą w wyborze produktu. Pomoże to świadomie wybrać odpowiednio dopasowaną polisę, biorąc pod uwagę zakres oferowanej ochrony oraz wysokość składek. 

Przy wyborze tak ważnego produktu, jakim jest ubezpieczenie na życie warto jest zainwestować we współpracę z renomowanym i doświadczonym ubezpieczycielem. Renoma, jaką dana firma posiada na rynku ubezpieczeń powstawała przez wiele lat i na dobrą opinię zapracowała sobie zaufaniem wielu zadowolonych klientów.